dobroge.tv

Live

Rezultate pentru eticheta "meci fc farul"

Cu o echipă decimată de accidentări, suspendări și cazuri de Covid-19, FC Farul a obținut o victorie importantă în weekend, care o păstrează în cursa pentru play-off. „Marinarii“ au învins cu 1-0 pe CSM Reșița pe teren propriu și au făcut un salt de patru locuri în clasament, fiind la doar patru puncte de prima poziție. Formația de pe litoral a fost anunțată astăzi că meciul cu Ripensia Timișoara, care ar fi trebuit să aibă loc miercuri, a fost amânat din cauza unui focar de coronavirus apărut la echipa bănățeană.

FC Farul alternează pauzele prelungite cu programul extrem de încărcat. După ce a jucat nu mai puțin de șase partide în decurs de 17 zile, pentru „marinari“ au urmat acum două săptămâni de pauză forțată. Și asta după ce meciul care ar fi trebuit să se dispute aseară cu Universitatea Cluj a fost amânat din cauza mai multor cazuri de coronavirus în lotul ardelenilor.

Ritmul susținut în care au evoluat în ultima lună începe să se resimtă asupra jucătorilor lui FC Farul. Din fericire pentru „marinari“, rezultatele obținute în ultimele dispute le-au permis elevilor lui Ianis Zicu să ajungă din nou printre primele șase echipe ale Ligii a doua.

Săptămâna a început prost pentru echipele constănțene de fotbal. FC Viitorul și FC Farul au cedat aseară în partidele disputate în Liga Întâi, respectiv a doua. „Marinarii“, deși au dominat partida cu ASU Poli Timișoara, s-au întrecut în ocazii, în timp ce bănățenii au înscris la singurele ocazii avute și s-au impus cu scorul de 2-1.

Dacă aveți informații care pot deveni o știre, vă rugăm să ni le transmiteți pe WhatsApp, la nr.: 0774402233